Začínáme doma

     

     První fází je příprava. Nepodceňujte to. Uvědomte si, proč se jdete vydat vstříc studené sprše a jaký to pro vás bude mít přínos. Těšte se tam a třeba se i sami pro sebe usmějte. Jsou to skvělé pomocné berličky k tomu, abyste to na začátku zvládli a posléze si to užívali.

     Nyní už přejděme k samotné ledové sprše. Co se týká toho, jakou část těla začít ochlazovat jako první, tak na to je snad tisíc názorů. Někdo doporučuje začít u nohou a postupně pokračovat nahoru a nenamočit si hlavu a někdo to dělá přesně naopak. Já jsem slyšel od jednoho otužilce trik, že když strčíte pod ledovou sprchu jako první obličej, tak tělo dostane takový šok, že pak máte asi půl vteřiny vlézt pod sprchu celý, aniž by si toho tělo všimlo. Musím říci, že se mi to docela osvědčilo, a tak jsem tento způsob v začátcích mého otužování aplikoval. Zkrátka a dobře, najděte si takovou metodu, která vyhovuje nejvíce vám samotným. Hlavně se zkrátka pod tu studenou sprchnu nějak celí dostaňte!

     Co se týče doby pod studenou sprchou, tak pro začátek bude klidně stačit, když pod ní vydržíte třeba jen 20 vteřin. Takto to dělejte každý den a po týdnu svůj časový limit prodlužte o dalších 15 vteřin. Velice tomu pomáhá, když se pokusíte co nejvíce uvolnit. Vím, že je to ze začátku téměř nepředstavitelné a vaše dýchání bude zasekávané. Nicméně pokud se vám podaří přestat plašit a udělat jeden pěkný hluboký výdech a nádech a potom ještě jednou, tak máte vyhráno. Zvládnete to, věřte mi.

     Po studené sprše se osušte a udělejte si nějaké to zahřívací a protahovací cvičení. Pár dřepů, kliků, výskoků. Však to znáte.

     Tímto způsobem pokračujte alespoň měsíc, abyste pod studenou sprchou v závěru vydrželi okolo jedné minuty. Nyní jste připraveni se posunout na další level, a tím je studená koupel v přírodě.

Zmrzlej | Wim Hofova metoda | Otužování | Otužilci | Ledová koupel | Proč se otužovat